BİYOGRAFİ

        Emrullah TÖREN

Aslen Elbistanlı olan Emrullah TÖREN, 1986 yılında Gaziantep’in Oğuzeli ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğreniminin ardından, 2000 yılındaki LGS sonucu Şahinbey Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’ne yerleşti. İlk öğreniminin son yılları ve orta öğreniminin ilk yıllarında Gaziantepspor altyapısında futbol oynadı. 2005 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu, Konaklama İşletmeciliği Bölümü’ne yerleşti.

3 Mayıs 2008'de Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi bünyesinde Türk Kültürü Topluluğu'nu kurdu ve "Kurucu Başkan"lık görevini üstlendi. 2008 yılı yaz döneminde kültürel öğrenci değişimi programı ile dört ay Amerika Birleşik Devletleri'nin Idaho Eyaleti’nde bulundu. Üniversite stajını da Amerika Birleşik Devletleri'nde Coeur d’Alene Golf and Spa Resort Otel’de tamamladı. 2009 yılında üniversiteler arası öğrenci değişimi ile eğitiminin bir dönemini Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Başkanlığı'ndan burslu olarak Çek Cumhuriyeti Silesian Üniversitesi, School of Business Administration ’da tamamladı.

2009 yılı Temmuz ayında, "Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Çanakkale İl Başkanlığı" görevine atandı. 29 Ekim 2009 tarihinde bir grup arkadaşı ile kısa adı ATAM olan, Altay’dan Tuna’ya Bilim, Kültür ve Sanat Araştırma Merkezi’ni kurdu ve "Kurucu Başkan"lık görevini üstlendi. 1 Ocak 2010 itibariyle "İmtiyaz Sahipliği ve Genel Koordinatörlüğü"nü yaptığı Altay’dan Tuna’ya Bilim ve Araştırma Dergisi’ni çıkarmaya başladı. 2010 yılı Mayıs ayında lisansını tamamladı. 2010 yılı Ağustos ayında Kırklareli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'ne Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı kapsamında "Araştırma Görevlisi" olarak atandı. 2011 yılı Haziran ayında Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'ne naklen atandı.

2012 yılı Şubat ayında, kuruluşunda yer aldığı 'Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı (ÖYP) Araştırma Görevlileri Derneği'nde "Genel Sekreterlik" görevini üstlendi. 30 Ağustos 2012'de 'Türk Dünyası Bilgi Arşivi'ni kurdu ve "Genel Yayın Yönetmenliği" görevini üstlendi. 'TÜRKAV (Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı) Eskişehir Şubesi'nin 25 Ocak 2014 tarihinde yapılan 3. Olağan Seçimli İstişare Kurulu'nda "Şube Başkan Yardımcılığı" görevine getirildi. 2014 yılında, yüksek lisansını tamamladı ve aynı zamanda ikinci üniversite olarak Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Hukuk Bölümü Adalet Programı'ndan mezun oldu. Haziran 2015'de Anadolu Üniversitesi Türk Dünyası Uygulama ve Araştırma Merkezi'ne görevlendirildi. Eylül 2016'da Türkiye Futbol Federasyonu C Kursunu tamamlayarak "Futbol Antrenörü Lisansı" aldı ve aynı dönemde Anadolu Üniversitesi Spor Kulübü U-10 Futbol Takımının sorumluluğuna getirildi. Kasım 2016'da Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi'ne görevlendirildi. Burada, Açıköğretim Sistemi Görme ve İşitme Engelliler Türk Halk Müziği Topluluğu'nun kuruluşunda yer alan Tören, "Topluluk Koordinatörlüğü"nü üstlendi ve iki konserin organize edilmesinde yer aldı. Ocak 2018'de Kırklareli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'ne naklen atanarak buradaki görevine başladı. 2018 yılı Aralık ayında doktorasını tamamladı. 2019 yılı Ocak ayında, Kırklareli Üniversitesi Turizm Fakültesi Rekreasyon Yönetimi Bölümü'ne Dr. Öğretim Üyesi kadrosuna atandı. 2019 yılı Ocak ayında, üçüncü üniversite olarak Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nü bitirdi. Vatani görevini, Antalya ve KKTC'de yerine getirdi. 2020 yılı Ağustos ayında, Kırklareli Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevine atandı. 2021 yılında, Türk Ocakları Kırklareli Şubesi Başkan Yardımcılığı'na seçildi. 2023 yılı Kasım ayında, Kırklareli Kahramanmaraşlılar Derneği'nin kuruluşunda yer alıp "Kurucu Başkan Yardımcılığı" görevini üstlendi. 2023 yılı Aralık ayında, Doğa, Toplum ve Ekonomi Derneği'nin kuruluşunda yer alıp "Kurucu Genel Sekreter"lik görevini üstlendi. Tören, iyi derecede İngilizce ve başlangıç seviyesinde Almanca bilmektedir.

 

SEYAHAT TUTKUSU...

         En büyük tutkularından birisi; Türk Kültürü izleri taşıyan yerler başta olmak üzere, tarihi, doğal ve turistik çekicilikleri olan yerleri gezip yerinde incelemek olan TÖREN’in bu amaçla seyahat ettiği ülkeler arasında sırasıyla; Amerika Birleşik Devletleri, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Slovakya, Avusturya, İtalya, İspanya, Vatikan, Polonya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Almanya, Tayland, Sırbistan, Bosna-Hersek, Karadağ, Arnavutluk, Makedonya, Bulgaristan, Azerbaycan, Romanya, Kazakistan ve Yunanistan bulunmaktadır.

 

İLKE EDİNDİĞİ ÖZLÜ SÖZLER

“Dalından düşen yaprağın yönünü rüzgar tayin eder”

“Bir olalım, iri olalım, diri olalım”

“Büyük insanların idealleri, küçük insanların hevesleri vardır”

“Nasipte var ise, Mevla’m mermere geçirir dişi; nasipte yok ise, Mevla’m muhallebiye kırdırır dişi”

“Eline, diline, beline sahip ol”

“Öfke gelir göz kararır, öfke gider yüz kızarır”

“Çok kızıp küfretmeyin, gün olur dost olur. Çok sevip sır vermeyin, gün olur düşman olur”

"Ne ibrettir kızarmak bilmeyen çehren; bırak kardeşim tahsili, git önce edep, haya öğren".

AKADEMİK ÖZGEÇMİŞİ

Emrullah TÖREN'in akademik özgeçmişine ulaşmak için tıklayınız.

REKLAM
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam4
Toplam Ziyaret77568